• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BSGMEDYA
YAYINCILIKTA
5.YIL
TANITIM

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER
BASINDA 35. YILIMIZ

Çorum’un Bayat İlçesi’nin İshaklı Köyü’nde bulunan ve 1933 yılında Cumhuriyetin 10. Yılı şerefine Kurtuluş Savaşı Gazisi Hasan Başpınar (Hasan Çavuş) tarafından yaptırılan tarihi çeşme atıl durumda.

 1. İSHAKLI KÖYÜ'NDEKİ
 2. TARİHİ ÇEŞME ATIL DURUMDA

 1. 16 Ağustos 2020
 2. Çorum’un Bayat İlçesi’nin İshaklı Köyü’nde bulunan ve 1933 yılında Cumhuriyetin 10. Yılı şerefine Kurtuluş Savaşı Gazisi Hasan Başpınar (Hasan Çavuş) tarafından yaptırılan tarihi çeşme atıl durumda.
 3. Mozaik üzerine yazıtı olan çeşmenin bakımsız bırakılması tepkiyle karşılandı.
 4.  
 5. CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, beraberinde Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Bayat İlçe Başkanı Metin Hıdır, İskilip İlçe Başkanı Yusuf Var ve diğer parti yöneticileriyle birlikte Bayat İlçesi’nin İshaklı Köyü’nü ziyaret ederek atıl durumda bırakılan tarihi çeşmeyi inceledi.
 6.  

 1. Tahtasız, İlçe Kaymakamlığı, İl Özel İdaresi veya KÖYDES aracılığıyla burada düzenleme yapılmasını, etrafın ağaçlandırılmasını, çeşmenin suyunun tekrar akmasının sağlanmasını, bu bölgenin mesire alanı olarak düzenlenmesini isteyerek, “tarihimize ve kültürümüze sahip çıkmak zorundayız. Bizlere miras bırakılan tarihi eserlerimizi en güzel şekilde korumak durumundayız. Önemli bir tarihi özelliğe sahip bu çeşmeye yeniden hayat verelim. Bu konuda üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” diye konuştu.
 2. Edinilen bilgiye göre; İsmet İnönü’nün yaveri Hasan Başpınar (Hasan Çavuş) 1933 yılında Cumhuriyetin 10. Yılı şerefine Bayat’ın İshaklı Köyü’nü bir çeşme yaptırmış. Çeşmenin üzerinde de mozaik üzerinde bir yazıt bulunuyor. Çeşmenin suyu uzun yıllardır akmıyor.
 3. CHP İl Başkanı Tahtasız, İshaklı Köyü’nde incelemelerde bulunarak vatandaşlardan bilgi aldı. /BSGMEDYA
 4.  
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın