• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BSGMEDYA
YAYINCILIKTA
5.YIL
TANITIM

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER
BASINDA 35. YILIMIZ

BASK İl Temsilcisi Hayati Çam, 'Yönetmelik hükümleri kişiye, sendikasına göre mi uygulanmaktadır?’ diye sordu

 1.  
 2. BASK TEMSİLCİSİ ÇAM'DAN
 3. 'KILIK KIYAFET' UYARISI !
 4.  

 

15 Ekim 2020

BASK Çorum İl Temsilcisi Hayati Çam, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Kıyafet dair yönetmelikteki sorumlu hükümler değiştirilinceye kadar, kamu çalışanlarının pandemi süresince tüm kamu kuruluşlarında serbest kıyafet ile işe gitmelerine karar verilmesine rağmen Merkez İlçe Nüfus Müdürü tarafından Kılık Kıyafet Yönetmeliği gerekçe gösterilerek kravat takmaları yönünde resmi yazı ile üyelerine yazı yazıldığını söyledi.

Hayati Çam, ‘Sayın müdüre buradan hatırlatmak istiyoruz, aynı yönetmelikte sakal bırakmakta yasaktır. Ancak sakallı personelinizin olduğu aşikardır. Sakallı personelinize hangi yasal yaptırımı uyguladınız?

Kılık kıyafet yönetmeliği sadece BASK üyelerine mi geçerli, bu gün Milli Eğitim, Üniversite gibi kurumlarda hangi memur kılık kıyafet yönetmeliğine uymakta mıdır?

Yönetmelik hükümleri kişiye, sendikasına göre mi uygulanmaktadır?’ diye sordu.

 1.  
 2. ‘SAYIN MÜDÜRÜ,
 3. AYRIMCILIĞA VE KEYFİ
 4. DAVRANMAYA SON
 5. VERMEYE DAVET EDİYORUZ’
 6.  

Hayati Çam, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘Bilindiği üzere tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 pandemi sürecini yaşamaktayız. İlimizde büyük ölçüde etkisini göstermektedir.  Bu nedenle Bağımsız Kamu Görevlileri Konfederasyonuna bağlı Bağımsız Büro Sendikası Genel Merkezi tarafından 14/09/2020 tarih ve 11 sayılı yazıları ile üyelerimizi korumak için Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Kıyafet dair yönetmelikteki sorumlu hükümler değiştirilinceye kadar, üyelerimizin pandemi süresince tüm kamu kuruluşlarında serbest kıyafet ile işe gitmelerine karar verilmesine rağmen Merkez İlçe Nüfus Müdürü tarafından Kılık Kıyafet Yönetmeliği gerekçe gösterilerek kravat takmaları yönünde resmi yazı ile üyelerimize yazı yazılmıştır.

Sayın müdüre buradan hatırlatmak istiyoruz, aynı yönetmelikte sakal bırakmakta yasaktır. Ancak sakallı personelinizin olduğu aşikardır. Sakallı personelinize hangi yasal yaptırımı uyguladınız?

Kılık kıyafet yönetmeliği sadece BASK üyelerine mi geçerli, bu gün Milli Eğitim, Üniversite gibi kurumlarda hangi memur kılık kıyafet yönetmeliğine uymakta mıdır?

Yönetmelik hükümleri kişiye, sendikasına göre mi uygulanmaktadır? Pandemi döneminde daha öncede memurları  korumak için serbest kıyafet uygulaması yapıldığı unutulmalıdır.  Amir sorumlu olduğu memurlara karşı eşit davranması gerektiği mevzuatta yer almaktadır. Amir memurlarıyla mahkemelik olmamalı, keyfi yazı yazarak onların motivasyonunu iş verimini düşürmemelidir.

Bir diğer husus ise bina sorumlusu olan merkez nüfus müdürü tarafından ek hizmet binasında keyfi olarak bu güne kadar asansörler kapatılmıştır. Asansörler kapatılması için hangi komisyon ve kurul tarafından karar alınmış mıdır?

Asansörler aylardır kapalıdır, sadece gelen malzeme ve yemek servisi açılmaktadır. Hizmet için gelen engelli, yaşlı, hamile vatandaşlar ve memurlar aylardır merdivenlerden çıkmaya zorlanmıştır. Valilik dokuz katlı binasında hiç bir zaman asansörler kapatılmamıştır. Açıkça bina sorumlusu keyfi davranış sergilemiştir.  Bu keyfilikte mağdur olanlar öncelikle iktidarı ve ili yönetenleri sorumlu tutacaktır. Nüfus müdürü kime ve neye hizmet etmektedir?

Sendika olarak merkez nüfus müdürünü ayrımcılığa ve keyfi davranışlara son vermeye davet ediyoruz.’ /BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın