• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BSGMEDYA
YAYINCILIKTA
5.YIL
TANITIM

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER
BASINDA 35. YILIMIZ

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Mecitözü'nün Geykoca Köyü’nü ziyaret ederek köy halkı ile sohbet etti

  1. GEYKOCA GÖLETİ
  2. YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ !
  3.  

 

15 Ekim 2020

Mecitözü İlçesi’nin Geykoca Köyü’nde yapımı planlanan tarımsal sulama amaçlı gölet, yıllardır bir türlü tamamlanamadı. 10 yılda 3 kez ihalesi yapılan gölet, ödenek yetersizliğinden beklemeye alındı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Mecitözü İlçesi’nin Geykoca Köyü’nü ziyaret ederek Köy Muhtarı Ali Işık ve köy halkı ile sohbet etti.

Tahtasız, Geykoca Göletinin yarım kalan projelerden birisi olduğunu hatırlatarak, “Yapılması planlanan göletin, DSİ tarafından 2013 yılında ilk ihalesi yapıldı. Fakat daha sonra ihaleyi alan firma tarafından feshedildi. 2015 yılında tekrar ihale yapıldı. Bu ihale ile dolgu işleri tamamlandı. Daha sonra da yer altı kapalı sistem damlama ve yağmurlama sistemi kuruldu. 2019 yılında da ikinci yapılan ihale feshedildi. 2019’da 18 milyon 200 bin TL bedelle tekrar ihalesi yapıldı. Şimdi ise ödenek yetersizliğinden dolayı beklemeye alındı” şeklinde konuştu.

Tahtasız, Geykoca Göletinin bir an önce tamamlanarak bölge arazilerinin suyla buluşturulmasını istedi.

Tahtasız’a ziyareti sırasında; CHP Mecitözü İlçe Başkanı Ahmet Bilgin ve İl-İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de eşlik etti./ BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın