• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BSGMEDYA
YAYINCILIKTA
5.YIL
TANITIM

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER
BASINDA 35. YILIMIZ

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Mecitözü Süt Birliği’ni ziyaret ederek birliğin ve üreticilerin sorunlarını dinledi.

SÜT ÜRETİCİLERİ ZOR DURUMDA

16 Ekim 2020

Mecitözü Süt Üreticileri Birliği Başkanı Metin Ayvaz, yeme yapılan zamların ardından süt fiyatlarının oldukça gerilerde kaldığını belirterek, üreticinin sütün litresini en az 3 TL’den satması gerektiğini söyledi.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ve beraberindeki partililer, Mecitözü Süt Birliği’ni ziyaret ederek birliğin ve üreticilerin sorunlarını dinledi.

Birlik Başkanı Metin Ayvaz, “yeme yüzde 37 oranında zam yapıldı. 50 kiloluk yem, 100 TL oldu. Bizler sütün litresini üreticiden 2.05 TL’den alıyor ve toptan olarak 2.30 TL’den satıyoruz. Üretici, sütü en az 3 TL’den satmalıdır. 1 litre süt ile 2 kilo yem alınmalıdır. Böyle bir düzenleme yapılmazsa hayvancılık zarar eder, üreticinin ayakta kalması imkansız hale gelir” şeklinde konuştu.

Çiftçinin, üreticinin zor bir dönem yaşadığını ifade eden Ayvaz, süt fiyatlarının acilen güncellenmesi gerektiğinin altını çizdi.

CHP İl Başkanı Tahtasız ise her zaman ve her koşulda üreticinin yanında olduklarını belirterek, sorunların çözümü noktasında gereken girişimleri yapacaklarını, talepleri ilgili kurumlara ileteceklerini söyledi./BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın