• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BSGMEDYA
YAYINCILIKTA
5.YIL
TANITIM

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER
BASINDA 35. YILIMIZ

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Mecitözü İlçesi’ni ziyaret ederek kurum ve kuruluşların, halkın sorunlarını dinledi.

  1. TAHTASIZ, MECİTÖZÜ’DE
  2. SORUN VE TALEPLERİ
  3. YERİNDE İNCELEDİ

16 Ekim 2020

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Mecitözü İlçesi’ni ziyaret ederek kurum ve kuruluşların, halkın sorunlarını dinledi.

Beraberindeki parti yöneticileriyle birlikte Mecitözü’ne çıkarma yapan Tahtasız, Süt Birliği, Karadenizbirlik, Esnaf Kefalet, Şoförler Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ziyaretlerinin yanı sıra, Geykoca, Kozören, Kalecik köylerini ziyaret ederek, hem köy halkının sorunları hakkında bilgi aldı, hem de yarım bırakılan yatırımları inceledi. Tahtasız ve beraberindekiler, ayrıca Beke Kaplıcalarını ziyaret ederek mevcut durum hakkında bilgi aldı.

 

  1. RESMİ KURUMLAR
  2. KAPATILDI, İLÇE
  3. KÜÇÜLMEYE
  4. MAHKUM EDİLDİ

Mecitözü halkı, daha önce faaliyet gösteren ancak kapatılan kurum ve kuruluşların yeniden açılmasını isteyerek, resmi kurumların kapatılmasının ilçenin geleceğini olumsuz etkilediğini savundu.

Askerlik Şubesi, Adliye, Cezaevi, Orman Dairesi, Şekerbank, Halkbank, İş Bankası gibi kurum ve kuruluşların kapatıldığını bildiren vatandaşlar, ilçenin küçülmeye mahkum edildiğini ileri sürdü.

Mecitözü Süt Birliği Başkanı Metin Ayvaz’dan birliğin faaliyetleri ve yaşanan sorunlar hakkında bilgi alan Tahtasız, birliğe yeni kazandırılan silaj paketleme makinasını inceledi.

Karadenizbirlik yöneticisi Ayşegül Cengiz’i de ziyaret eden Tahtasız, birliğin faaliyetleri ve ayçiçeği üretimi hakkında bilgi aldı.

Tahtasız, ayrıca Mecitözü Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Doğan, Şoförler Odası Başkanı Halil Piroğlu ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muhammet Öz’ü ziyaret ederek sorunlar ve talepler hakkında istişarelerde bulundu.

 

  1. BEKE KAPLICASI ATIL DURUMDA

Tahtasız ve beraberindekiler, Mecitözü İlçesi’ne bağlı Figani Köyü’nde bulunan ve 1990’lı yıllardan beri atıl durumda olan tarihi Beke Kaplıcası’nda inceleme yaparak, buranın tekrar açılmasını istedi.

Tarihi Romalılara dayanan ve Beke Kaplıcası olarak bilinen bölgede yer alan jeotermal kaynağının Çorum turizmine kazandırılması noktasında Valilik ve Özel İdare tarafından bazı çalışmalar yapıldığını hatırlatan Tahtasız, çalışmaların yarım kaldığını ve kaplıca tesislerinin harap bir vaziyette atıl olarak bekletildiğini söyledi.

Edinilen bilgiye göre; Mecitözü- Amasya karayolundan 3 kilometre ilerisinde bulunan Beke Kaplıcası’nın suyu İl Özel İdaresi’nin 2013-2017 yılları arasında yaptığı çalışmalarla yol kenarına getirildi. İl Özel İdaresi’ne ait 80 dönümlük alanın yanında 30 dönüm alanın daha kamulaştırılması ile birlikte 110 dönüme çıkan arazi üzerine ilimiz turizmine katkı sağlamak için termal tesis yapılması da geçtiğimiz yıllarda görüşülmüştü. Saniyede 40 metreküp su veren ve sıcaklığı da 34 derecede olan yol kenarındaki suyun bir an önce değerlendirilerek Çorum halkının, bölge turizminin hizmetine sunulması isteniyor.

CHP İl Başkanı Tahtasız, Beke Kaplıcalarının ve mesire alanının 5 yıldızlı bir turizm tesisi haline getirilmesi gerektiğini, böyle bir yatırımın ilçeye canlılık katacağını söyledi.

Tahtasız’a ziyareti sırasında; CHP Mecitözü İlçe Başkanı Ahmet Bilgin, İl Genel Meclis Üyesi Özcan Çetin ve İl-İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de eşlik etti./ BSGMEDYA

www.bsgmedya.com
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın