• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BSGMEDYA
 
 
TANITIM

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER
BASINDA 35. YILIMIZ

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı

  1. VALİ ÇİFTÇİ’DEN
  2. MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

  1. 19 Ekim 2020

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Türk idari yapımızın temeli olan muhtarlık müessesesinin, dünyada örneği bulunmayan sadece milletimize özgü sosyal yaşam ve dayanışmanın kaynağını oluşturan önemli bir idari birim olduğunu söyledi.

 
Vali Çiftçi, muhtarlar günü vesilesiyle yayınladığı mesajında şunları söyledi:
 
‘Köy odaları, konakları vb. mekânlarda toplanan halkın istek, dilek ve sorunları bu meclislerde görüşülüp, çözüm yolları araştırılır, konuların büyük bir bölümü bu meclislerde çözülüp, devletin işleri ve yükü azaltılırdı. Zaman içerisinde değişen idare yapısı ile ilk kez 1829 yılında kurulan bu teşkilat zaman zaman işlevini kaybetmeye başlasa da son yıllarda hükümetlerimizin bu kuruma verdiği önem sonucu tekrar işlevine kavuşturulmuş, genel idareye önemli katkılar sağlamaya başlamıştır.
 
Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için devletle vatandaş arasında önemli bir köprü vazifesi görmektedir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, vatandaşın derdiyle dertlenen, halkın tercihiyle, seçimiyle iş başına gelmiş ilimizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü” nü kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar diliyorum.’/BSGMEDYAYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın