• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BSGMEDYA
 
 
TANITIM

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER
BASINDA 35. YILIMIZ

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, “19 Ekim Muhtarlar Günü” vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

  1. ‘MUHTARLAR, DEMOKRASİ
  2. ZİNCİRİNİN İLK HALKASIDIR’

19 Ekim 2020

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, “19 Ekim Muhtarlar Günü” vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

"Ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletin vatandaşlarımızla ilgili işlemlerde işleyişin daha akıcı ve verimli bir şekilde sürdürülebilmesi için büyük sorumluluk üstlenen muhtarlık müessesesini ve devletin, vatandaşa dokunan en sıcak eli muhtarlarımızın gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

Muhtarların demokrasinin gelişmesine katkıda bulunurken yerel yönetime katılım sağlamasında önemli araçlarından birisi olduğunu ifade eden İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, " Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır.

  1. 'MUHTARLIK SEVGİ
  2. VE FEDAKARLIK
  3. GEREKTİREN
  4. ZOR BİR GÖREVDİR'

Kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesinde muhtarlar önemli görev üstlenmektedir. Halkımıza hizmet noktasında ilçemizdeki mahalle ve köy muhtarlarımızla diyalogumuzu sürdürmekteyiz. Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Çorum merkez, ilçe ve köylerimizde bulunan kıymetli muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Gününü” en kalbi duygularımla kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar, başarılar ve esenlikler diliyorum” dedi./BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın