• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA TANITIM VİDEOSU

BSGMEDYA
 
 
TANITIM

BİR KİTAP
ULUSAL GAZETELER
BASINDA 35. YILIMIZ

BASK Çorum İl Temsilcisi Hayati Çam, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde etkisini gösteren Covid-19 salgının ilimizde de etkisini tüm şiddeti ile gösterdiğine dikkat çekti

 

 1. 'ÇORUM VALİLİĞİ'NDE DE
 2. ESNEK ÇALIŞMAYA GEÇİLMELİ'
 3.  

 

20 Kasım 2020

Bağımsız Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Çorum İl Temsilcisi Hayati Çam, bugün tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde etkisini gösteren Covid-19 salgının ilimizde de etkisini tüm şiddeti ile gösterdiğine dikkat çekti.

Çam; ‘Hastalığın ilk çıktığı günlerde kamu kurumlarında dönüşümlü esnek çalışmaya geçilmiş, hastalık nispeten azalmıştır. Bugünkü tabloda Atıl Üzelgun Huzurevi'nde yaşlı 70 yaşlımızda virüs görülmüştür. Hitit Üniversitesi Erol Olçok Hastanesi Başhekimi dahi bu hastalığa yakalanmıştır. Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde artık kişilerle birlikte birimler karantinaya alınmaktadır. Vefat sayıları her gün artmaktadır.

Vefat eden hastalarımıza Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı ve hastalarımıza geçmiş olsun Allahtan acil şifa vermesini diliyoruz. ‘ ifadesini kullandı.

 

 1. 'COVİD 19
 2. SALGININDA
 3. SAYILI İLLER
 4. ARASINDAYIZ'
 5.  

Covid 19 salgınında Çorum’un vaka sayısı ve vefat sayısı olarak sayılı iller arasında yer aldığını, bu durumun Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine dahi geldiğine dikkat çeken BASK İl Temsilcisi Hayati Çam, ‘Kamu hizmetinin yerine getirilmesinde Memurların önemi büyüktür. Sağlık çalışanlarını ve memurları koruyamazsanız kamu hizmetini sürdüremez.’ şeklinde konuştu.

 

 1. ‘ÇORUM VALİLİĞİ,
 2. CUMHURBAŞKANI
 3. GENELGESİNİ
 4. UYGULAMALIDIR’
 5.  

Çorum Valiliği’nin Cumhurbaşkanı Genelgesi'ni uygulaması gerektiğini dile getiren BASK Çorum İl Temsilcisi Hayati Çam, açıklamasını şöyle sürdürdü:

‘Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel Prensipler Genel Müdürlüğünün 18/11/2020 tarih ve 44854 sayılı yazısında ''bilindiği üzere, COVID-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmama ve kamu hizmetlerini aksatmama şartıyla; 29 Mayıs 2020 tarihli ve 31139 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2020/8 sayılı Genelge ile ''çalıştırılma biçimlerine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç, 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği kronik hastalığı bulunanların idari izinli sayılacakları'', 26 Ağustos 2020 tarihli ve 31225 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2020/11 sayılı Genelge ile de ''çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanabileceği'' düzenlenmişti.

2 Haziran 2020 tarihli ve 66836956-010.07.01-E.19531 sayılı yazıda '' kamu kurum ve kuruluşlarında (Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) istihdam şekline bakılmaksızın görev yapan hamile personelin; gebeliğinin yirmi dördüncü haftasından otuz ikinci haftasına kadar olan süre içerisinde idari izinli sayılmasının'' Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görüldüğü bildirilmiştir. Salgınla mücadele amacıyla ilgide kayıtlı genelge ve talimatlara titizlikle uyulması, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri tarafından gereken önlemlerin alınması hususunda bilgilerini ve gereğini arz ve rica ederim.'' denilmiştir. 


Çorum Belediyesi'nin yanında çevre illerden bir çoğu esnek çalışmaya geçmesine rağmen Çorum Valiliği ısrarla esnek çalışmaya geçmemek için çaba göstermektedir. Bunun nedeni birim idarecileri esnek çalışma kapsamı dışında olmaları, bu nedenle il yöneticilerini yanlış bilgilendirmeleri olduğunu düşünüyoruz. Bu şekilde devam etmesi durumunda vaka sayıları düşmeyecek aksine artacaktır. 

Kamu kurumları hizmetlerinde aksamalar meydana gelecektir. Çorum Valiliği yöneticileri yanlış yönlendirmelere itibar etmeyi bırakmalıdır. Çorum Valiliği tarafından haftalık esnek çalışmaya kamu kurumlarında geçilmedir. Aksi halde ölen ölür kalan sağlar bizdendir anlayışını benimsenmiş olunacaktır.’/BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın