• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

> Çorum’da Özgür Düşüncenin Buluşma Noktası ‘www.bsgmedya.com’ yayına başladığı 6 Kasım 2015 tarihinden bu yana özgürce yayınını sürdürmektedir. #Siz de gelişmelerden haberdar olmak arayışındaysanız, doğru yerdesiniz..  # bsgmedya haber sondakika #turkiye #medya #bağımsız #gündem #sorumlu #özgür #özgürdüşünceplatformu #çorumbsgmedya

Yüksek Seçim Kurulu, boşalan köy muhtarlıkları seçimlerinin 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacağını açıkladı

  1.  
  2. 6 KÖYDE SEÇİM
  3. HEYECANI BAŞLIYOR
  4.  

 

7 Nisan 2021

Çorum’da Merkeze bağlı 6 köyde boşalan muhtarlıklar için 6 Haziran 2021 Pazar günü sandık başına gidilecek.

Yüksek Seçim Kurulu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nin ardından çeşitli sebeplerle boşalan köy muhtarlıkları için yapılması gereken seçimlerin tarihini netleştirdi.

 

 

Yüksek Seçim Kurulu’nun 2972 sayılı Kanunun 33’üncü maddesinin ikinci fıkrasında; ‘boşalan muhtarlıklar için her yıl haziran ayının ilk Pazar günü seçim yapılacağı’ şeklindeki kararına istinaden Çorum’da da çeşitli sebeplerle boşalan 6 köyde muhtarlık için seçim yapılması kararlaştırıldı.

 

YSK’nın ilgili kararına istinaden; 2020 yılı Haziran ayının ilk Pazar günü yapılması gereken seçimlerin, pandemi nedeniyle ertelenerek, 2021 yılına bırakıldığı öğrenildi.

YSK’nın ilgili kararına istinaden; ölüm ve istifalar nedeniyle boşalan Çorum Merkeze bağlı Atçalı, Erdek, Karabayır, Kutluca, Sarimbey ve Yeşildere Köylerinde 6 Haziran 2021 Pazar günü Muhtarlık için sandık başına gidilecek.

 

  1.  
  2. BİRİ KENEDEN,
  3. İKİSİ KALP KRİZİ,
  4. BİRİ DE KAZADA
  5. YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

 

Hatırlanacağı gibi; 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde Yeşildere Köyü Muhtarlığına seçilen Mustafa Toraman 28 Nisan 2019 tarihinde kene ısırması sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

 

 

Sarimbey Köyü Muhtarı Haşim Yaşin, 19 Ağustos 2019 tarihinde, Karabayır Köyü Muhtarı Şemsettin İnan da 3 Eylül 2019 tarihinde geçirdikleri kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişlerdi.

 

 

Atçalı Köyü Muhtarı Kenan Kümbet ise, 23 Ocak 2020 tarihinde yol çalışması sırasında kepçenin devrilmesi sonucu meydana gelen elim kazada yaşamını yitirmişti.

 

Öte yandan Merkeze bağlı Erdek Köyü Muhtarı Mehmet Sarmaşık ile Kutluca Köyü Muhtarı Recep Göze de görevlerinden istifa ederek, muhtarlıktan ayrılmışlardı.

 

 

Buna göre; Yüksek Seçim Kurulu’nun 127 sayılı kararında da belirtildiği gibi; Çorum Merkeze bağlı Atçalı, Erdek, Karabayır, Kutluca, Sarimbey ve Yeşildere Köylerinde 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak seçim ile yeni muhtarlar belirlenecek. Köy İhtiyar Heyetleri için seçim yapılmayacağı için 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde seçilen isimler görevlerini sürdürecekler.

 

YSK Başkanlığı'nın önümüzdeki günlerde muhtarlık seçimlerine ilişkin karar metnini ilgili kurumlara göndermesinin ardından seçim takvimi işlemeye başlayacak. Takvime göre; adı geçen köylerde muhtar adaylarının seçim çalışmalarına başlaması bekleniyor. /BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

BSGMEDYA VİDEO

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER