• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, esnafın tam kapanma sürecinde yaşadığı mağduriyete dikkat çekti

  1.  
  2. 'KÜÇÜK ESNAF BİTTİ..
  3. KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL'
  4.  

11 Mayıs 2021

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, esnafın mağduriyetine dikkat çekti.

17 günlük kapanmanın tam kapanma ile alakasının olmadığını söyleyen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Covid19 virüsünün başlangıcından bugüne kadar bir çok kısıtlamalarla karşı karşıya kalan küçük esnafların, 17 günlük kapanma ile tamamen bittiğini dile getirdi.

Herkesin sokaklarda keyif yaptığını ve olan ufak esnaflara olduğunu söyleyen Başkan Şahiner,”Bu insanların Ramazan’ı nasıl geçirdiği, Bayramı nasıl geçirecekleri kimsenin aklına gelmiyor. Küçük esnaf tamamen bitti ama bu durum kimsenin umurunda bile değil” dedi.

Bugüne kadar bir umutla bayram için hazırlık yapan, çek ve senetle borçlanarak mal alımı yapan esnafların, uygulanan tam kapanma kararıyla çaresiz bir şekilde kara kara düşündüğünü söyleyen Başkan Şahiner, ”Açılmasına izin verilen üç harfli zincir marketler yalnızca gıda ürünlerini satması gerekirken hemen hemen tüm sektörlerden ürün, malzemenin satışı yapmaktadır. Ancak, ayakkabıcı, konfeksiyoncu, zücaciye, elektronik malzeme, nalburiye, beyaz eşya satışını yapan esnaflarımız kapatılarak adaletli olmayan bir karar alınmıştır. Bu marketler güzide küçük esnaflarımızı gün be gün yutmakta ve bitişlerine sebep olmaktan geri durmamaktadırlar” dedi.

Zaten bugüne kadar zar zor kredi ile döndürmeye, ayakta kalmaya çalışan bu esnafların günah keçisi durumuna sokulduğunu söyleyen Başkan Şahiner, “Kongreler, fuarlar yapıldı. Fabrikalarda binlerce kişi bir arada çalıştı. Vaka sayıları arttığında ise hemen esnaflar kapatıldı. Devlet, vatandaşlarının yanında olduğunu hissettirecek” dedi.

  1. 'BELEDİYE OLARAK 4
  2. BİN AİLEYE ULAŞTIK'

Sungurlu Belediyesi olarak Covid19 virüsünün başlangıcından bugüne kadar esnaf ve vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz diyen Başkan Şahiner, “Pandemiden etkilenen birçok esnafımıza para yardımında bulunduk. Yine Ramazan ayı boyunca 4 bin aileye ulaştık ve gıda kolileri dağıttık. Allah bana güç verdiği sürece kötü gün dostu olmaya devam edeceğim.' dedi./BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER
BİR KİTAP