• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

KAMPANYA DESTEK ÇAĞRISI

BİR KİTAP

SER-KA ORGANİZASYON

DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, iktidara Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararının ardından artan dolar ve altın fiyatları üzerinden yüklendi.

 1.  
 2. ‘BU İŞ BİLMEZ YÖNETİM,
 3. ÜLKEMİZİ 30 YIL
 4. GERİYE GÖTÜRDÜ’

 

24 Ekim 2021

DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, iktidara Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararının ardından artan dolar ve altın fiyatları üzerinden yüklendi.

'Türkiye ve Çorum'da son günlerde en çok konuşulan konuların başında ekonomideki gelişmeler ve döviz artışı var. Merkez Bankası faiz indirimi ardından artan Dolar ve Altın fiyatları ve dövizdeki artışa bağlı hayat pahalılığı ve alım gücünün düşmesi hakkında ‘İyi bir yönetici, iyi bir lider aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemez…’ başlığı ile bir değerlendirme yapan DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu “Bu iş bilmez yönetim ülkemizi 30 yıl geriye götürdü” dedi.

 

 1. ‘HER GÜN
 2. TL DEĞER
 3. KAYBEDİYOR’

"Her gün tarihi bir rekor kırılıyor. Her gün TL değer kaybediyor” diyen DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, “Her gün borçlar artıyor. Her geçen gün hayat pahalılığı daha da artıyor. Akıl alır gibi değil, Türk Lirası sabun gibi eriyor. Çıkan köpükle övünenler var. Aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar bekleyen yöneticiler durumdan memnun mu?” dedi.

DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz kararı sonucunda yine her zaman olduğu gibi ülke ekonomisinin dengeleri alt üst olmuştur. Sadece siyasi talimat sonucu verilen karar ile döviz kuru tarihi seviyelere çıkmıştır. Bu tür siyasi kararlar neticesinde artan kur sebebi ile ülkemizdeki her alandaki fiyat artışları ile enflasyonda artışa geçmiştir.

2018 yılından itibaren ülke ekonomisini yönetmeye çalışan tek akıl anlayışından önce, Hazinenin faiz oranları %10 civarında iken bugün rakam 2 katına çıkmıştır.

Esas sorun ne pandemidir nede dünyadaki krizdir. Esas sorun mevcut başkanlık sistemi ve tek kişinin yönetimidir. Bakınız 2008 yılında dünyayı kasıp kavuran ekonomik kriz, Genel Başkanımız Ali Babacan’ın başında olduğu ve yönettiği güçlü ekonomimiz sayesinde TEĞET geçmiştir.

 

 1. ‘İSTİKRAR 20
 2. YILDA DEFALARCA
 3. AF ÇIKARTMAK
 4. DEĞİLDİR’
 5.  

Bugün, Merkez Bankası Başkanı mevsimlik işçiye çevirerek güçlü ekonomi olmaz. Ekonomi güven ister, istikrar ister, hukuk ister. İstikrar bir iktidarın 20 yıl başta olması değildir. İstikrar 20 yılda defalarca af çıkartmak değildir. İstikrar 20 yılda 15 kez eğitim sistemi değiştirmek değildir.

İstikrar politikaların sürdürülebilirliğidir, İstikrar hukuk devletine sahip çıkmaktır…

Bugün, Merkez Bankası Döviz rezervi eksi 52 milyar dolara düştü. Döviz rezerviyle artık kuru kontrol edecek imkân kalmadı. Merkez Bankası’nın elinde bir tane enstrüman kaldı. O da gecelik faiz.

Dişli sıyırdı. Araba kullananlar bilir; dişli döner ama sıyırdı mı çevirmek boşa. Araba gitmez. Merkez Bankası da dişli sıyırmış durumda. Ne yapsalar fayda etmiyor. Faizi indiriyor, piyasa faizi yükseliyor. Faizi indiriyor, kur fırlıyor. Artık ellerinde hiçbir kontrol enstrümanı kalmadı.

 

 1. ‘KİMSE ÜMİTSİZLİĞE,
 2. KARAMSARLIĞA
 3. KAPILMASIN'

Vargeloğlu, ‘Kimse ümitsizliğe ve karamsarlığa kapılmasın, artık bu ülkenin güçlü kadrolarını oluşturan, işinin ehli ve liyakatli insanlarını bir araya getiren Ali Babacan öncülüğünde kurulan DEVA Partisi var. Bizler milletimizden alacağımız yetki ile, özlemini duyduğumuz huzurlu ve refah ortamının tekrar ülkemize gelmesini sağlayacağız" /BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

BSGMEDYA VİDEO

 
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER