• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA VİDEO

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

YAZI ÜRETİM A.Ş.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz ve İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, geçtiğimiz aylarda “Sabıka Holding” adlı broşürü dağıttıklarından dolayı hakim karşısına çıktı.

 

  1.  CHP'Lİ YÖNETİCİLER
  2. ERDOĞAN'A HAKARET
  3. İDDİASIYLA YARGILANIYOR
  4.  

14 Haziran 2022

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz ve İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, geçtiğimiz aylarda “Sabıka Holding” adlı broşürü dağıttıklarından dolayı hakim karşısına çıktı.

CHP’li yöneticiler hakkında, “Sabıka Holding” adlı broşürün dağıtımını yaptıkları için, gerek broşürün içerisinde yazılan yazılar, gerekse kapak fotoğrafında kullanılan fotoğraf nedeniyle Cumhurbaşkanına hakaret davası açıldı.

Duruşma, bugün 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde gerçekleştirildi.

Duruşmaya Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer ile Çorum Milletvekili Tufan Köse’nin yanı sıra parti yöneticileri de katıldı.

 

 

Duruşma öncesi Adliye önünde bir basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, milyonlarca insana hakaret eden, Gezi yürüyüşüne katılan kadınları “sürtük”, “çürük” gibi sözlerle tanımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, broşür dağıtmaktan dolayı kendilerine dava açtığını belirtti.

Geçmiş yıllarda yayınlanan bazı mizah dergilerinden ve basın-yayın organlarından örnekler veren Tahtasız, “o zaman gerçekten demokrasi varmış, insanlarımız düşüncelerini özgürce ifade edebiliyorlarmış. Geçmiş yıllarda yayınlanan dergilere baktığımızda cumhurbaşkanlarımız, başbakanlarımız hakkında birçok haber ve karikatür yayınlanmasına rağmen hiçbirisi hiç kimseye dava açmamış” ifadesini kullandı.

 

  1.  
  2. 29 KASIM’A ERTELENDİ

CHP’li yöneticiler, ilk duruşmaya katılırken, mahkeme 29 Kasım’a ertelendi.

Hakim karşısında ifade veren CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz ve İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar’a milletvekilleri; Kemal Zeybek ve Tufan Köse’nin yanı sıra; İl-İlçe yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili de destek vererek yalnız bırakmadı. /BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER
BİR KİTAP