• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
BSGMEDYA VİDEO

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

YAZI ÜRETİM A.Ş.

Eğitim Sen Şube Kadın Sekreteri Nurcan Hasırcı Doğan, Pınar Gültekin davasının 13. Duruşması sonucunda çıkan karara tepki gösterdi

 

 1. ‘BİZ KADINLAR ERKEK
 2. ADALETİNİ TANIMIYORUZ’
 3.  


21 Haziran 2022

Eğitim Sen Şube Kadın Sekreteri Nurcan Hasırcı Doğan, Pınar Gültekin davasının 13. Duruşması sonucunda Cemal Metin Avcı’ya verilen müebbet hapis cezası haksız tahrik indirimi uygulanarak 23 yıla düşürüldüğünü belirterek, karara tepki gösterdi.

Nurcan Hasırcı Doğan ‘Karar sonucunda Cemal Metin Avcı’ya verilen müebbet hapis cezası haksız tahrik indirimi uygulanarak 23 yıla düşürüldü. Katile yardım eden kardeşi Mertcan Avcı ve diğer failler ise beraat etti. Bugün erkek adaletin korunaklı adliye saraylarından kadın katilleri için verdiği bu kararlar, sokakta gezen diğer potansiyel katillere, kadın düşmanlarına cesaret veriyor.’ ifadesinde bulundu.

 

 1. 'KARARLAR, POTANSİYEL
 2. KATİLLERE, KADIN
 3. DÜŞMANLARINA
 4. CESARET VERİYOR'
 5.  

Eğitim Sen Şube Kadın Sekreteri Nurcan Hasırcı Doğan, konuya ilişkin yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti:

‘13 duruşmadır adaletin işlemesi için hiçbir adım atılmadığını bizler, her duruşmada adliyenin önünden ayrılmayan kadınlar olarak takip ettik. Pınar katledildiğinden itibaren yandaş medya ve iktidarın kadın düşmanı şakşakçıları Pınar’ı yaşamını, özel yaşamını didik didik etti, katildense Pınar’ın hayatı sorgulandı. Hakimin tavırları başından beri yanlıydı. Nitekim katil bundan güç alarak “İstanbul Sözleşmesi iyi ki kaldırıldı, vicdanım rahat” gibi sözleri pişkince sarf edebildi.

İki yıldır tüm duruşmalarda adli tıp raporlarında doğrulanan kanıtlara rağmen katile ve ailesine zaman kazandırıldı, Pınar’a türlü iftiralar atıldı. Kadınlar olarak katledilen bir kadının itibarının bu denli zedelenmeye çalışılmasına asla izin vermedik, izin vermiyoruz.

 1.  
 2. 'ADALET SAĞLANANA
 3. KADAR MÜCADELEMİZDEN
 4. VAZGEÇMİYORUZ'
 5.  

Bugün katil Cemal Metin Avcı’ya verilen 23 yıllık hapis cezası, katile delilleri karartmada yardım eden aile üyelerinin beraati biz kadınlara yöneltilen bütünlüklü saldırıların bir aşamasıdır. Kadınların sokağa çıkmaması, hayatlarına dair karar vermemesi için devlet, iktidar, yargı yoluyla kadınlar hizaya çekilmek isteniyor. Sanılıyor ki bu kararlar karşısında biz kadınlar bir köşeye çekilip öldürülmeyi bekleyeceğiz! Bir kez daha söylüyoruz, kadın katilleri için verdiğiniz ödül gibi cezaları vermeye devam edemeyeceksiniz!

Biz kadınlarla dalga geçer gibi, katil Cemal Metin Avcı’ya verdiğiniz 23 yıllık hapis cezasını asla tanımıyoruz!

Katillere caydırıcı, cezalandırıcı, gerçek cezalar vermek zorundasınız. Bizim yaşamlarımız sizin adliye salonlarınızdan çıkan eril kararlara, kadın düşmanı cezalara kalmadı, kalmayacak!

Kadınlara yapılan her türlü şiddete karşı da sesimizi çıkarmaya devam edeceğiz. Biz kadınlar eşit güvenilir insanca bir yaşam talebimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Erkek adalet değil, gerçek adaleti istiyoruz.

Yasta değil isyandayız, bir kişi daha eksilmeyene, kadınlar için adalet sağlanana kadar mücadelemizden vazgeçmiyoruz!’/BSGMEDYA                                            
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 
ULUSAL GAZETELER
NÖBETÇİ ECZANELER
BİR KİTAP