• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BİR KİTAP

29 Ekim Cumhuriyet Kupası Uluslararası Atlı Dayanıklılık Yarışması’na en uzun 120 kilometrelik etapta Çorum’lu Milli Sporcu Burhan Kaya ve atı Kayrabey damga vurdu.

 1. ARAPLARA ARAP ATI
 2. SATAN İLK TÜRK ÇORUM’DAN
 3.  

 1.  
 2. Haber Giriş Tarihi: 04.11.2022. 12.30
 3. Güncellenme Tarihi: 04.11.2022. 12.30

Çanakkale'de, Uluslararası Binicilik Federasyonu (FEI) ve Türkiye Binicilik Federasyonunun (TBF) iş birliğiyle düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Uluslararası Atlı Dayanıklılık Yarışması’na en uzun 120 kilometrelik etapta Çorum’lu Milli Sporcu Burhan Kaya ve atı Kayrabey damga vurdu.

Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan ve Ürdün'den gelen 24 takımın 100 sporcuyla katılım sağladığı yarışmalarda Çorumlu Milli Sporcu ve antrenör Burhan Kaya’nın atı Kayrabey,120 Kilometrelik etabı 7 saat 40 dakikada tamamlayarak yurtdışından gelen binicisi Sattam Abu Jnaip ile şampiyon oldu.

Ürdünde büyük bir coşku ile karşılanan binici Sattam Abu Jnaip havalimanında konvoyla karşılandı kutlamalar yapıldı.

 

 1.  
 2. ARAPLAR’DAN
 3. KAYA’YA TEŞEKKÜR
 4.  

Çorumlu Milli Sporcumuz Burhan Kaya Geçen yıl Romanya’da düzenlenen 100 kilometre Balkan Şampiyonasında Türkiye tarihinin ilk balkan takım şampiyonluğunu kazanarak göğsümüzü kabartmıştı. Ürdün’den dikkatleri üzerine çeken Burhan Kaya’nın yetiştirdiği atlar Kayrabey ve Fiona için Araplar Çorum’a gelerek at ile ilgilendikleri öğrenildi.Çanakkale de gerçekleşen yarışmada Kayrabey’i kiralayıp daha sonra satın almak istediklerini söylediler. Yarışma sonunda şampiyonluğun gelmesi ile Ürdünlüler hem binicisine ve özellikle de Milli Sporcumuz Burhan Kaya’ya teşekkürlerini ilettiler.

 

 1. ÜRDÜNLÜLER
 2. HAYRAN KALDI
 3.  

Arap Atı yetiştiriciliğinde dünyada ilk sıralarda bulunan Ürdün’lü yarışçılar Kayrabey’i çok beğendi ve satın almak istediklerini ilettiler. Kaya, ihracat gerçekleştiğinde Türkiye tarihinin ilk arap atı ihracatı ve araplara satılan ilk arap yarış atı olarak tarihe geçecek.

 

 1.  
 2. ALINTERİNİ
 3. ÇORUM’DA DÖKTÜ
 4.  

Yıllardır atlı dayanıklılık(endurans) yarışmalarında kazandığı kupalarla ön plana çıkan Milli Sporcumuz Burhan Kaya yarışlara büyük bir motivasyonla hazırlanıyor. Kaya, antrenmanlarını ve yarış hazırlıklarını Çorum da gerçekleştirirken,Türk ata sporunu daha da ileriye taşımak için özverili bir şekilde gece-gündüz Al Yıldız Bayrağımızı gittiği ülkelerde dalgalandırmak adına gururla çalışıyor./BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın