• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BİR KİTAP

Çorum'un bir dönemine damga vuran 19. Dönem Çorum Milletvekili Adnan Türkoğlu'nun hayatı kitap oldu.

 1. ADNAN TÜRKOĞLU'NUN
 2. HAYATI ‘KİTAP’ OLDU
 3.  

 1. Haber Giriş Tarihi: 07.11.2022. 15.45
 2. Haber Güncellenme Tarihi: 07.11.2022. 15.45

Çorum'un bir dönemine damga vuran 19. Dönem Çorum Milletvekili Adnan Türkoğlu'nun hayatı kitap oldu. Çorumlu Yazar Burhan Buruk tarafından kaleme alınan "Efsane Siyasetçi Mimar Arslan Adnan Türkoğlu" kitabının ilk baskısı çıktı.

 1. BASIN MENSUPLARINA
 2. KİTAPLARINI İMZALADI

Yaklaşık 500 sayfalık kendi hayatının anlatıldığı kitabını imzalayan Türkoğlu, bu eserin ortaya çıkmasında büyük emekleri olan yazar Burhan Buruk ve katkı sunan herkese çok teşekkür etti. Adnan Türkoğlu’nun hayatını 12 Kasım Cumartesi günü Veli Paşa Hanı’nda saat 13.30’da "Efsane Siyasetçi Mimar Arslan Adnan Türkoğlu" kitabının imza günü olacak.

 

 1. 4 YILDA ÇOK İŞLER YAPTI

Çorum'da 1994 yılında yapımına başlanan Çorum Havaalanı İnşaatı, dönemin Çorum Milletvekili Arslan Adnan Türkoğlu tarafından yatırım programına aldırılmıştı. Türkoğlu, havaalanı inşaatı ile birlikte Çorum Polis Okulunun da temelini attırarak yapım çalışmasını başlatmıştı. Türkoğlu'nun vekilliğinden sonra yatırımları devam ettiren olmayınca hem havaalanı, hem de polis okulu inşaatı yarım bırakılarak kaderine terk edildi.

Basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Türkoğlu, 4 yıl gibi kısa süren milletvekilliği döneminde kazandırdığı yatırımlardan bahsetti.

 1. 9 HASTANE, 16 ANADOLU
 2. LİSESİ, 3 FAKÜLTE…

Eski bir siyasetçi olarak hiç kimseden bir beklentisi olmadığını dile getiren Türkoğlu, “Memleketim benim geri geri gidiyor buna üzülüyorum. Ben doğma büyüme Çorumluyum. Görev yaptığım dört yılda 9 hastane, 16 Anadolu Lisesi, 3 fakülte getirdim. Yani hizmet ettim. Çorum’a deniz getiremedim ama baraj getirdim. Çoğunuz gidiyorsunuz Obruk Barajına bakıyorsunuz. Ben siyaseti bırakalı 27 yıl oldu, 27 yılda Çorum’a hiç büyük bir baraj yapılmadı. Allah’tan Alaca Koçhisar’ın temelini atmıştık biz orası bitirildi. Orayı içme suyu olarak bağladılar.” diye konuştu./BSGMEDYA

 

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın