• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BİR KİTAP

Azerbaycan’ın basın kuruluşları Çorum heyetinin ziyaretini haber bültenlerine taşıdı

 

 1. AZERBAYCAN
 2. BASININDAN
 3. ÇORUM HEYETİNE
 4. YOĞUN İLGİ
 5.  

 

 1. Haber Giriş Tarihi: 08.11.2022. 22.15
 2. Haber Güncellenme Tarihi: 08.11.2022. 22.15

Ziyaret ve temaslarına devam eden Çorum heyetine Azerbaycan medyası da yakın ilgi gösteriyor. Azerbaycan’ın basın kuruluşları Çorum heyetinin ziyaretini haber bültenlerine taşıdı. AZTV, CBC, AZER TV, Real TV, ARB, Space TV gibi birçok televizyon kanalı Çorum heyetinin ziyaretini dünyaya duyurdu.

 

 1.  
 2. BAŞKAN AŞGIN ÇORUM
 3. HALKININ SELAMINI İLETTİ

Azerbaycan’da açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum halkının Azerbaycan’a selamlarını ileterek “Bütün Çorum halkının selam ve duaları ile buradayız. Tarih boyunca Azerbaycan bizim için çok kıymetli oldu. Biz tek devlet iki milletiz. Kardeş iki ülkenin kardeş iki şehri. Bunu bütün dünyaya göstermiş olmanın kıvancı ile buradayız. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, her fırsatta iki ülke kardeşliğine vurgu yapıyor.” dedi.

Azerbaycan’ın Ermenistan’a karşı verdiği mücadelenin Türkiye’ye yansıdığını dile getiren Başkan Aşgın “Azerbaycan için dua ettik. 30 yıldır işgal altındaki Azerbaycan’ı Ermeni çetelerinin de ne hale getirdiğini görmüş olmaktan insanlık adına utandık.” ifadelerini kullandı./BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın