• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BİR KİTAP

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracaklarını ve kuvvetler ayrılığını tesis edeceklerini söyledi.

 1.  
 2. ‘CUMHURİYETİMİZİN
 3. 2. YÜZYILINI DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRACAĞIZ’
 4.  

 1.  
 2. Haber Giriş Tarihi: 20.11.2022. 20.45
 3. Haber Güncellenme Tarihi: 20.11.2022. 20.45

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracaklarını ve kuvvetler ayrılığını tesis edeceklerini söyledi.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ve Çorum Milletvekili Tufan Köse’nin de katılımı ile Çorum’da Cumhuriyetin 2. Yüzyılına Çağrı Beyannamesi hakkında bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenlendi.

CHP Çorum İl ve Merkez İlçe Örgütünün ev sahipliğinde düzenlenen ve Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıya katılım yoğun olurken, partililerin coşkusu ve iktidar kararlılığı etkinliğe damga vurdu.

Toplantıda sırasıyla CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ve Grup Başkanvekili Özgür Özel birer konuşma yaptı.

 

 1. 'HAK, HUKUK, ADALET
 2. İÇİN GELİYORUZ'

CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, “20 yılda ülkenin gelmiş olduğu durum ortadadır. Bizlere düşen en büyük görev ise cumhuriyete ve laik Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmaktır. Biz hazırız, örgüt olarak hazırız, millet olarak hazırız. Cumhuriyetimizin 13 Cumhurbaşkanı genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına nasip olacaktır.

Artık, ‘geliyor gelmekte olan’ değil, ‘geldik’ diyoruz. Gençlik için geldik, hak hukuk adalet için geldik, giderlerse gitsinler denilen sağlık çalışanlarımız için geldik, sınava sokulan öğretmenlerimiz için, esnafımız için geldik, soruları çalınan, yurt bulamayan öğrencilerimiz için geldik, okula aç giden yavrularımız için geldik” diye konuştu.

 

 1.  
 2. 'İKTİDAR OLMAK ZORUNDAYIZ'

Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar da; “İktidar partisinin bize yaptığı en büyük kötülük şu oldu: Barışımızı bozdu. Aynı topraklarda yetişen insanları birbirine yabancılaştırdı. Birbirimize düşman olduk, kardeşlerimizle aynı sofraya oturamaz hale geldik. Cumhuriyetin 2. Yüzyılını kurmak, barışı sağlamak, özgürlüğü, adaleti getirmek ve toplumun tüm renkleriyle barışı sağlamak için elimizde bir fırsat var. Millet İttifakı ile birlikte iktidar olmak zorundayız. Çocuklarımızın, cumhuriyetimizin geleceği için çok çalışarak, İstanbul örneğinde olduğu gibi gerekli motivasyonu sağlayarak bunu başarmak durumundayız” şeklinde konuştu.

 

 1.  
 2. 'CUMHURİYETİMİZİN
 3. 2.YÜZYILINI
 4. DEMOKRASİYLE
 5. TAÇLANDIRACAĞIZ'
 6.  

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ise konuşmasında; “Bugün içinde bulunduğumuz koşullar Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün bize emanet ettiği demokratik, laik, çağdaş Cumhuriyet’e yakışmamaktadır.

Atatürk’ümüzün emanetine, ışığına sahip çıkmak demek büyük önderimizi bize gösterdiği hedefe, yani muasır medeniyet düzeyine erişmek demektir.

Cumhuriyet Halk Partimizin 37. olağan kurultayında tüm delegenin oy birliği ile kabul edilen 2.Yüzyıla Çağrı Beyannamesi tam da bunu amaçlamaktadır.

İnsan haklarının saygı gördüğü, evrensel hukukun egemen olduğu, hak, hukuk, adalet kaygısının olmadığı amasız, fakatsız, ayıpsız bir demokrasi demektir.

Cumhuriyetimiz ikinci yüzyılında bizlere böylesine yüce bir sorumluluk yüklemektedir.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde güçlü inancımız ve birliğimizle mutlaka başaracağımıza yürekten inanıyorum.

Hak, hukuk, adalet işte biz o gün bu toprakları bize vatan olarak bırakmak için gözünü kırpmadan toprağa düşen aziz şehitlerimizi de huzura kavuşturmuş olacağız.

İkinci Yüzyılımızın başlangıcı aynı zamanda ikinci kurtuluşumuzun ve kuruluşumuzun da başlangıcı olacaktır. Cumhuriyetimizin 2.yüzyılında Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağımızın sözünü sizlerin huzurunda veriyorum şimdiden kutlu olsun” ifadesini kullandı.

 

 1.  
 2. 'ALEVİLERİN HİÇ
 3. KİMSENİN
 4. İNAYETİNE
 5. İHTİYACI YOK'
 6.  

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse ise İktidar partisinin 20 yılda ülkemizi getirdiği noktanın üzüntü verici olduğunu dile getirerek, adaletsizliğin hakim olduğu, yoksulluğun derinleştiği, gelir dağılımı bozuk olduğu, işsizliğin, güvencesiz çalışmanın, mutsuzluğun, hoşgörüsüzlüğün, boşanmaların, ahlaki çöküntünün arttığı, antidepresan kullanımının, uyuşturucunun giderek çoğaldığı, cezaevleri tıklım tıklım dolduğu bir ülke haline geldiğimizin altını çizdi. CHP’lilerin bu ülkenin aydınlık yarını olduğuna vurgu yapan Köse, “6’lı masa bu ülkenin hem vicdanıdır, hem geleceğidir, onurudur” diyerek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde 6’lı masanın iktidar olacağını söyledi.

Köse, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Alevileri ve cemevlerini Kültür Bakanlığına bağlamasını eleştirerek, “Alevilerin hiç kimsenin inayetine ihtiyacı yok. Bu böyle biline. Eğer Alevilerin sorunlarını samimiyetle çözmek istiyorsanız Alevileri kendinize benzetmeye çalışmayın. Eğer birilerini birilerine benzeyecekse sizler aydınlık yüzlü alevilere benzeyin. Aleviler eşit yurttaş olmaktan ve inançlarına saygı gösterilmesinden başka bir şey istemiyor. İbadethanelerin de diğer tüm ibadethaneler gibi saygı görmesini istiyor. Camilere, kiliselere nasıl saygı gösteriliyorsa aynı saygı cemevlerine de gösterilmelidir. Aleviler bu toplumun, bu tarihin özüdür, köküdür, aydınlık yüzüdür. Alevilerin sorunlarını çözmek istiyorsanız, onların yol önderlerinin dediğine göre bir yol çizin. Elektrik, su parasını ödemekle alevilerin sorunlarını çözemezsiniz” dedi.

 

 1.  
 2. 'BU HALKIN,
 3. BU ÜLKENİN
 4. BİZE İHTİYACI VAR'
 5.  

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ise ülkemizin içinde bulunduğu koşullar gereği CHP’nin ve Millet İttifakının iktidar olmaya mecbur olduğunu dile getirerek, “bu halkın, bu ülkenin bize ihtiyacı var. Çünkü kurucu değerlerle 20 yıldır hesaplaşan, ülkede kara bulutlar dolaştıran, kendisinden olmayan herkese düşman, okumuş insana düşman, Aleviye düşman, tekçilik yanlısı, renklere düşman bir iktidar var. Demokratik bir cumhuriyet istemeyen, saray müştemilatı içinde kurulu bir cumhuriyet isteyen, tek adam rejiminden yana, tek kişinin karar vermesinden yana, 6 okumuza düşman, laiklik istemeyen, Atatürk ilke ve inkılaplarına karşı bir iktidarla yönetiliyor ülkemiz. Bu durumda tek kurtuluş yolumuz iktidar olmaktır” ifadesini kullandı.

 

 1.  
 2. ÖZGÜR ÖZEL,
 3. CUMHURİYETİN
 4. 2. YÜZYILA ÇAĞRI
 5. BEYANNAMESİNİ ANLATTI
 6.  

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise Cumhuriyetin 2. Yüzyıla Çağrı Beyannamesinin ana hatları hakkında bilgiler verdi.

Özgür Özel, CHP’nin iktidara hazırlandığını dile getirerek, bunu hazmedemeyen iktidar partisinin seçim öncesi kurulacağı tuzaklara karşı halkın dikkatle olmasını, safların sıklaştırılmasını istedi.

Özel, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracaklarını ve kuvvetler ayrılığını tesis edeceklerini söyledi.

Özgür Özel, “Cumhuriyetin yüzüncü yılındayız, ikinci yüzyıl başlamak üzere, seneye bugünlerde cumhuriyetin yüzüncü yılı başlamış olacak ve yine içinde bulunduğumuz durumda bu sefer elbette ki ülkenin istiklalini hem de bu ülkede yaşayan herkesin en çok da gençlerin istikbalini kurtaracak olan yine bu ülkede yaşayan insanların azim ve kararlılığında olacak. Sizin kararlılığınız, sizin seçimde sandığa gidip oy kullanmanız da hepimizin yarınlarını aydınlatacaktır” şeklinde konuştu.

 

 1.  
 2. TOPLANTIYA YOĞUN KATILIM

Toplantıya; CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Çorum Milletvekili Tufan Köse, İl Başkanı Mehmet Tahtasız, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Gelecek Partisi Çorum İl Başkanı Barış Coşgunsu, CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, İl Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Hanim Ergül, İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Eke, 22. Dönem Çorum Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, İlçe Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, eski il başkanları ile bazı parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı./BSGMEDYA

 

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın