• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BİR KİTAP

Çorum Valiliği tarafından yerel basına gönderilen yeni makam fotoğraflarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resminin olmaması tartışma yarattı

 1. ÇORUM’DA BİR
 2. ‘FOTOĞRAF’ TARTIŞMASI
 3.  

 1.  
 2. Haber Giriş Tarihi: 22.11.2022. 21.45
 3. Haber Güncellenme Tarihi: 22.11.2022. 21.45
 4.  

Çorum kamuoyu CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in hızlı tren ile ilgili  espri içeren konuşması ile başlayan AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın  ‘Özgür Özel ile at arabasına bile binmem’ şeklindeki sözlerini tartışırken, gündeme Çorum Valilik makamında yeri değiştirilen bir fotoğraf düştü.

Çorum Valiliği tarafından yerel basına gönderilen yeni makam fotoğraflarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resminin olmaması tartışma yarattı.

 

 

Çorum Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yerel basına gönderilen 11 Kasım 2022 tarihli e-posta gönderisinde “Değerli basın mensupları, Sayın valimizin yeni makam fotoğrafı ekte gönderilmiştir, bilginize” denilmişti.

Sözkonusu bu gönderide; Vali Mustafa Çiftçi'nin yeni fotoğrafında daha önce valilik makam koltuğunun arka fonunda yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duvara asılı olan fotoğrafının yerinin değiştirilmiş olduğu dikkat çekiyordu.

Bu değişikliği içeren haberin; yerel ve ulusal basın organlarında yer alması üzerine Çorum Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından bir açıklama daha gönderildi.

 

 

 1. ÇORUM VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA
 2.  

Çorum Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden tarafından yapılan açıklamada; makam odasında Erdoğan’ın fotoğrafının bulunduğu, haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Basın kuruluşlarına gönderilen e-posta gönderisinde; ‘Çorum Valiliği makam odasında yer alan Muhterem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın resminin kaldırıldığına dair bazı basın yayın organları ile sosyal medya hesaplarında gerçeği yansıtmayan haberler yayımlanmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın resmi Valilik Makamının misafir köşesinde yer almakta olup, buna ilişkin görseller ektedir.’ denildi.

 1.  
 2. VALİ ÇİFTÇİ FOTOĞRAFLARINI PAYLAŞTI

Vali Çiftçi de, makam odasında Erdoğan'ın fotoğrafının yanında çektirdiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

Çiftçi sosyal medya hesabından fotoğrafları "Muhterem Cumhurbaşkanımızın resminin valilik makam odasından kaldırıldığı iddiasına ilişkin sosyal medyada yayımlanan haberler üzerine yayınlıyorum. Buyrun…" notuyla paylaştı./BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın