• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BİR KİTAP

Çorum Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yolyapar, CHP'den Milletvekili Aday Adayı olacağını duyurdu.

 1.  
 2. BÜYÜK ÇORUM
 3. VİZYONU İÇİN ADAYIM’
 4.  

 1. GAZETECİ YOLYAPAR,
 2. CHP'DEN ADAY ADAYI

 

 1. Haber Giriş Tarihi: 17.01.2023.22.45
 2. Haber Güncellenme Tarihi: 17.01.2023.22.45
 
Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı ve Çorum Haber Gazetesi Genel Müdürü Mehmet Yolyapar, milletvekili aday adayı oldu.
 
Yolyapar, “sanayi ve kültür kenti ‘büyük Çorum’ vizyonu için aday adayı olacağım” dedi.
Mehmet Yolyapar’ın tercihi ise Cumhuriyet Halk Partisi oldu.
 
 1. “ADAY OLACAK MISIN?”
 2. SORUSU NETLEŞTİ
 3. CHP’DEN ADAY ADAYI OLDU
 
Gazeteci Mehmet Yolyapar, gazete sayfasından ve sosyal medya hesabında aday adaylığını ilan etti.
CHP’den milletvekili aday adayı olduğunu bildiren Yolyapar, “Seçim takvimi belli olduğunda, en halisane duygularla, halkımız için, kadınlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız için, doğa için, çevre için, aydınlık yarınlarımız için en güzel, en doğru işleri yapmak üzere aday adayı olacağım.
Amacım; Çorum’da OSB sayısının 10’a çıkarılmasına, 100 yeni fabrikanın kurulmasına katkı sağlamak, 20 yıldır yapılamayanları yapmak” ifadesini kullandı.
Yolyapar, kamuoyuna sesleniş yazısında şu ifadelere yer verdi:
 
 1. “ÇORUM MİLLİYETÇİSİYİM”
 
“Son 6 aydır, sık sık “Aday olacak mısın?” sorusuyla karşılaşıyorum. Bundan daha fazla da, hemşehrilerimden “Aday olmalısın!” telkini geliyor.
Daha önce de yazdım; muhafazakâr demokrat, milliyetçi demokrat, liberal demokrat, sosyal demokrat ve demokratik sosyalist, siyasi yelpazenin “demokrat” nitelik taşıyan her kanadı ile barışığım.
Muhafazakâr bir aileden gelmekle birlikte, çocukluk yıllarımdan başlayarak Atatürk ilkelerini içselleştirip, ilk gençlik yıllarımda da sosyal demokrat kimliğimi oluşturdum.
 
Merhum Bülent Ecevit’in Genel Başkanlığında, 1972 yılında CHP’ye girdim, 1973 ve 1977 seçimlerinde aktif görev aldım. Yani 50 yıldır partimin üyesiyim.
Gazeteci olarak 52 yıldır Çorum için çırpınıp duruyorum. Çorum’a pek çok yatırım ve hizmetin gelmesine, etkin biçimde kamuoyu oluşturarak vesile oldum.
“Atatürk devrimcisi” ve “Atatürk milliyetçisi” sıfatlarıma, bu çabalarım nedeniyledir ki, hemşehrilerim “Çorum milliyetçisi” sıfatını da eklediler. Bundan büyük gurur duyuyorum.
Yine, Çorum’un sanayileşme çabalarına yıllar yılı elimden gelen katkıyı vermeye çalıştığım gibi, “Büyük Çorum” vizyonunun bayraktarlığını yapmanın da iç huzuru ile doluyum.
Ve kendi içimde ciddi bir muhasebe yaparak, bütün bu birikim ve deneyimlerimi, insan sevgimi, Çorum sevgimi, entelektüel ilişkilerimi, partimin ve hemşehrilerimin takdirlerine sunmaya, milletvekilliği için CHP’den aday adayı olmaya karar verdim. Zira, Çorum’un bir evlâdı olarak, bunu, omuzlarıma yüklenmiş bir sorumluluk olarak görüyorum.
 
Okurlarımızın şunu iyi bilmelerini isterim ki, benim aday adaylığım ÇORUM HABER’in objektif habercilik anlayışını asla değiştirmeyecektir. Ben de zaten, “gazeteci” şapkamla “aday adayı” şapkamı ayrı ayrı, gerektiği yerlerde ve gerektiği gibi taşıyacağım. Zira, cumhuriyet değerlerine bağlılık zemininde “objektif habercilik” bizim namusumuzdur.
 
 1. BÜYÜK ÇORUM
 2. HEDEFİMİZ VAR
 3. 20 YILDIR YAPILAMAYANI
 4. YAPACAĞIM
 
Seçim takvimi belli olduğunda, en halisane duygularla, halkımız için, kadınlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız için, doğa için, çevre için, aydınlık yarınlarımız için en güzel, en doğru işleri yapmak üzere aday adayı olacağım.
Daha önce de yazmıştım, amacım; Çorum’da OSB sayısının 10’a çıkarılmasına, 100 yeni fabrikanın kurulmasına katkı sağlamak, 20 yıldır yapılamayanları yapmak.
Kent nüfusu 500 bin, üniversite öğrenci sayısı 50 bin, turist sayısı 500 bin olan “Büyük Çorum”u hedefliyorum.
Özetle, bugüne kadar ne isem, yine o olmaya devam edeceğim.
Gerek CHP’den, gerekse diğer partilerden çıkacak aday adaylarına da saygım sonsuzdur.”
Gazeteci Yolyapar'ın CHP'den aday adayı olmayı düşündüğüne dair değerlendirme 13 Eylül ve 5 Aralık 2022 tarihlerinde sitemiz www.bsgmedya.com'da yayınlanan Seçim Analiz'de gündeme taşınmıştı./
 
 
 1. MEHMET YOLYAPAR KİMDİR
Yerel gazetelerde öykü ve şiirleriyle 1960’lı yıllarda tanışan Mehmet Yolyapar, 1985 yılında çıkarmaya başladığı Çorum Haber Gazetesi’nin kuruluş tarihi olan 17 Eylül’ü, kendisinin de gazeteciliğe başladığı tarih olarak sayıyor.
Yolyapar, TRT ve Hürriyet Haber Ajansı’nın muhabirliklerini yaptı haftalık, aylık bazı yayın organlarını çıkarttı. 17 Eylül 1985 tarihinde Çorum Haber’i haftalık olarak çıkarmaya başladı.
Mesleki yaşamında yarım asrı dolduran Yolyapar, Çorum’un mesleğini sürdüren en eski gazetecisidir. Çorum Gazeteciler Cemiyeti’nin 16 yıl başkanlığını yaptı. /BSGMEDYAYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın