• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BİR KİTAP

Borçlar için kapsamlı yapılandırma paketi geliyor. Pakete göre 31 Aralık 2022'ye kadar oluşan borçlar yapılandırılacak.

 1. SEÇİM ÖNCESİ..
 2. EN KAPSAMLI
 3. 'BORÇ YAPILANDIRMA'
 4. PAKETİ GELİYOR
 5.  

 1. 20 Ocak 2023

Borçlar için kapsamlı yapılandırma paketi geliyor.

Pakete göre 31 Aralık 2022'ye kadar oluşan borçlar yapılandırılacak. Vergi, sigorta primi borçlarıyla cezalar için yapılandırma imkanı sunulacak.

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketi için şimdi gözler kritik Kabine Toplantısı'na çevrildi.

Borçlarla ilgili çok sayıda vatandaşı ilgilendiren bir gelişme oldu. Buna göre Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketi hayata geçiyor. Paketin, önümüzdeki hafta başında Kabine toplantısında değerlendirilmesi bekleniyor. Peki, hangi borçlar yapılandırma kapsamında olacak? İşte borç yapılandırmada kritik tarih ve devlete olan borca yapılandırma son dakika haberinin tüm ayrıntıları...

 

 1. BORÇ YAPILANDIRMA
 2. PAKETİNİN DETAYLARI

NTV'de yer alan habere göre, 31 Aralık 2022'ye kadar olan borçlar yapılandırılacak ve vergi, sigorta primi borçlarıyla cezalar için yapılandırma imkanı verilecek. Öte yandan şirketlere de matrah artırımı, kasa ve stok affı imkanı sağlanacak.

Belediyelere olan borçlar, elektrik, su ve öğrenim kredisi borçları da yapılandırma kapsamında yer alacak.

 

 1. TAKSİTLİ ÖDEME İMKÂNI

Önceki yapılandırmalarda olduğu gibi peşin ve taksitli ödeme imkanı da getirilmesi bekleniyor. Yüzde 90'a kadar borçların silinmesi imkanı olacak. Ayrıca belirli tutarın altında olan borçların tamamının silinmesi söz konusu olabilir.

 

 1. GÖZLER BAKANLAR KURULU
 2. TOPLANTISINA ÇEVRİLDİ

Yapılandırma paketinin pazartesi günü Kabine Toplantısı'nda masaya yatırılması bekleniyor. Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın paketin ayrıntılarını açıklaması da beklentiler. Paketin en geç şubat ortasında yasalaşması da öngörülüyor.

 

 1. YAPILANDIRMA SONRASI
 2. İMAR AFFI GELECEK Mİ?

Uzun süredir gündemde olan imar affı da vergi yapılandırması sonrasında konuşulmaya başlandı. Bu pakette imar affıyla ilgili herhangi bir düzenleme bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde imar affıyla ilgili yeni gelişmeler olabilir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın