• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

BİR KİTAP

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Vedat Canbek, ezici bir çoğunlukla Çorum esnafının güvenini alarak tekrar göreve getirildi.

  1.  
  2. VEDAT CANBEK
  3. ‘GÜVEN’ TAZELEDİ
  4.  

  1. Haber Giriş Tarihi: 21.01.2023.18.45
  2. Haber Güncellenme Tarihi: 21.01.2023.18.45

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Vedat Canbek, ezici bir çoğunlukla Çorum esnafının güvenini alarak tekrar göreve getirildi.

Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin Olağan Genel Kurulu, Ticaret ve Sanayi Odası Fuar Kompleksi'nde gerçekleştirildi.

Mevcut Başkan Vedat Canbek ile Sebzeciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz’ın aday olduğu seçimde Canbek, yeniden başkanlığa seçildi.

43 yıldır Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yöneticiliğini yapan, aynı zamanda TESKOMB 9. Bölge Birliği Başkanı olan Vedat Canbek, bugün yapılan genel kurulla birlikte yeniden başkan seçildi.

 

Açık oylama usulü ile yapılan seçimlerde zaman zaman tartışmalar yaşanırken, Vedat Canbek ve ekibi ezici bir çoğunlukla tekrar göreve getirildi.

Yoğun bir katılımla yapılan genel kurulda sıkı güvenlik önlemleri alınırken, kooperatif ortakları tek tek aranarak ve kimlik kontrolleri yapılacak salona alındı.

Toplantının açılış konuşmasını Kooperatif Başkanı Vedat Canbek yaptı. Katılımcıları selamlayan ve teşekkür eden Canbek, esnaf ve sanatkarın istek ve talepleri doğrultusunda, birlik ve beraberlik içerisinde göreve devam edeceklerini vurguladı.

Genel kurulun divan başkanlığına Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Çorum 9. Bölge Birliği Başkan Vekili Ahmet Hamdi Aydoğan, Divan 2. Başkanlığına Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Gür, katipliklere ise İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Çorum 9. Bölge Birliği Başkan Vekili İsmet Uslu ile Tokat Erbaa Yeni Erek Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Emin Yonar seçildi.

 

  1. CAMİ İNŞAATINA
  2. 250 BİN TL DESTEK

Genel kurulda yönetim kurulu faaliyet raporu, denetleme raporu, gelir-gider hesap raporu okunarak ibra edildi.

Ayrıca Çorum Sanayi Sitesi’nde yapımı devam eden cami inşaatına yardım yapılması konusu da genel kurulda gündeme getirilerek 250 bin liralık yardım yapılması kararlaştırıldı.

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından seçimlere geçilerek oylamanın açık usulle yapılmasına karar verildi. Yapılan oylamada ise katılımcıların çok büyük bir bölümünün oyunu alan Vedat Canbek ve ekibi, yeniden göreve getirildi.

Teşekkür konuşması için kürsüye gelen Vedat Canbek, tüm esnaf ve sanatkarlara teşekkür ederek birlik ve beraberlik içerisinde kooperatife hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Vedat Canbek, genel kurulda her zaman olduğu gibi bundan sonra da esnafın hizmetinde olacağını ifade ederek, “Beni bu işe aşık eden sizlerin sevgisi, desteği. Canım sağ oldukça sizler de destekledikçe hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.

  1. İŞTE YENİ YÖNETİM

Vedat Canbek’in başkanlığında oluşturulan yönetim kurulunda; Necati Şimşek, Hasan Eker, Özkan Şanal ve Celal Bozdağ.

Yönetim kurulu yedek üyeliklerine ise; Necdet Karamanlı, Tahsin Yüzgeç, Hasan Hüseyin Doğrusöz, Abdurrahman As ve Ali Rıza Ceylaner seçildi.

Denetim kurulu asil üyeliklerine; Mehmet Gayretli ve Satılmış Önler, yedek üyeliklere; Yaşar Bozok ve Yıldırım Külcü seçildi.

Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği temsilcileri ise şu isimlerden oluştu: Vedat Canbek, Necati Şimşek, Hasan Eker, Özkan Şanal, Celal Bozdağ.

Seçimlerin ardından tekrar yönetime getirilen Vedat Canbek ve ekibi, tebrikleri kabul etti. /BSGMEDYA

 

 

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın