• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

Eğitim İş Şube Başkanı Selim Bozkurt, Çorum’da 3 kişi ile yakılan çoban ateşinin her geçen gün büyüyerek sürdürdüğünü söyledi.

  1.  
  2.  EĞİTİM İŞ SENDİKASI
  3. BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR!
  4.  

  1. 5 Haziran 2023

Eğitim İş Şube Başkanı Selim Bozkurt, Çorum’da 3 kişi ile yakılan çoban ateşinin 15 Mayıs verilerine göre 819 sayısına ulaşarak eğitim emekçilerini aydınlatmayı her geçen gün büyüyerek sürdürdüğünü söyledi.

Bozkurt; ‘Laik,sosyal ve demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin şemsiyesi altında “Cumhuriyet ve Emek Mücadelesi” veren Eğitim İş büyümeye devam ediyor.’ ifadesinde bulundu.

Önceki yıllara göre üye sayılarında düşüş yaşayanların salt sendikacılık ile üye sayısını arttıran Eğitim İş’e karşı sosyal medya platformlarında karalama kampanyası yapmaları sadece kendilerini komik duruma düşürdüğünü belirten Eğitim İş Şube Başkanı Selim Bozkurt, Tüm eğitim çalışanlarını Aklın ve Bilimin Işığında, “Cumhuriyet ve Emek Mücadelesinin” en güçlü mevziisi olan Eğitim İş’e davet etti.

 

 

Eğitim İş Çorum Şube Başkanı Selim Bozkurt’un açıklaması şöyle: ‘Çorum’da 3 kişi ile yakılan çoban ateşi bugün 819 (15 Mayıs verileri) sayısına ulaşarak eğitim emekçilerini aydınlatmayı her geçen gün büyüyerek sürdürüyor. Arkasına hiçbir örgüt, parti, siyasi kurum ya da kuruluşu almayan Eğitim İş, gücünü sadece üyelerinden alır. Dolayısıyla kimseden icazet almadan hak arama mücadelesini alanlara inerek yapar.

Önceki yıllara göre üye sayılarında düşüş yaşayanların salt sendikacılık ile üye sayısını arttıran Eğitim İş’e karşı sosyal medya platformlarında karalama kampanyası yapmaları sadece kendilerini komik duruma düşürmektedir. Salt sendikacılık yerine siyasal gücün yanında olmaları, emeğin, emekçinin, alın terinin siyaseti yerine siyasi partilerin günü birlik siyasetini tercih etmeleri, Genel Merkez Yöneticilerinin ve Şube Başkanlarının aldığı maaşları soran üyelerini ihraç etmeleri, bırakın yoksulluk sınırını, bırakın açlık sınırını, zenginlerin çocuklarına verdiği harçlık sınırında maaş alan eğitim emekçilerinin Eğitim İş’i tercih etmelerinde etkili olmuştur.

  1. ‘ÜLKESİ OLMAYANIN
  2. EMEĞİ ZAYİ OLUR’

Sendika-siyaset ilişkisinden taviz vermeyen Eğitim İş, hiç kimseye imtiyaz, müdür, müdür yardımcılığı, atama, görevlendirme vb. vaatlerde bulunmaz ve sendikaların görevinin bu olmadığını bilir, çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakma, meslek onurumuzu tekrar kazanma ve insanca bir yaşam ücreti için siyasal iktidarın kim olduğuna bakmaksızın mücadele edeceğinin ve mücadeleyi ortaklaştırmanın sözünü verir.

Çorum’da bir önceki yıla göre %35 oranında ve sadece sendikamızın büyümesi , Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir ve Antalya illerinde ve yüzden fazla ilçede yetkili sendika sayısına ulaşmamız Cumhuriyet ve Emek Mücadelemizdeki kararlı duruşumuzdan kaynaklanmaktadır.

“Ülkesi Olmayanın Emeği Zayi Olur”u kendine ilke edinen Eğitim İş, tüm eğitim emekçilerinin özlük, ekonomik ve sosyal haklarının yanı sıra, kadının, çocuğun, doğanın da yanında olmaya devam edecektir.

Eğitim İş tam bağımsız sendikacılığın yanı sıra sınıf bilinciyle emeğine, ulus bilinciyle ülkesine, yurttaş bilinciyle cumhuriyetine sahip çıkar; laik, bilimsel, demokratik, kamusal, parasız, nitelikli, özgür ve karma eğitimi savunur, haksızlıklara karşı etkin mücadele eder.

Eğitim çalışanlarının sendikal tercihi aslında ekonomik ve sosyal açıdan nasıl bir yaşam istediklerinin tercihidir.

Tüm eğitim çalışanlarımızı Aklın ve Bilimin Işığında, “Cumhuriyet ve Emek Mücadelesinin” en güçlü mevziisi olan Eğitim İş’e davet ediyor, özlük, ekonomik ve sosyal alanlardaki mücadelemizde beraber yürüyelim istiyoruz.’ /BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

NÖBETÇİ ECZANELER
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER