• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

Çorum Belediyesi'nin yaklaşık iki yıl önce hayata geçirdiği ve şehrin tarihi ve kültürel değerlerini bir araya getiren Çoruminia, şehrin tanıtımına büyük katkı sağlıyor.

  1.  
  2. ÇORUMİNİA, 50 BİN
  3. ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI
  4.  

  1. 12 Haziran 2023

Çorum Belediyesi'nin yaklaşık iki yıl önce hayata geçirdiği ve şehrin tarihi ve kültürel değerlerini bir araya getiren Çoruminia, şehrin tanıtımına büyük katkı sağlıyor. 2021 yılı Eylül ayında hizmete açılan Çoruminia, bugüne kadar 50 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Çoruminia, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın'ın seçim taahhütleri arasında yer alıyordu ve vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (OKA) desteğiyle hayata geçirilen Çoruminia, Çorum’un sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerin minyatürlerini sergiliyor.

 

Çoruminia'nın bu başarısı, OKA tarafından ödülle de taçlandırıldı. Proje, 26 tarihi eser ve 3 rölyefi sergileyerek Çorum'un zengin kültür ve tarihini ziyaretçilerle buluşturuyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Şehrimizdeki ve ilçelerimizdeki tarihi ve doğal güzelliklerin minyatürlerini Hitit surları ile çevirdiğimiz bu alanda sergiliyoruz." dedi.

Çoruminia'nın Çorum'un tarihi ve kültürel değerlerini tek bir yerde toplaması, şehrin tanıtımına büyük katkı sağlıyor ve yerel halk ile turistlerin büyük ilgisini çekiyor. İki yılda 50 bin ziyaretçi sayısı ile bu başarısı kanıtlanan Çoruminia, Çorum'un tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmaya devam ederken, şehrin tanıtımında yeni bir çağ açıyor./BSGMEDYA

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI