• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

Çorum Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısı yine tartışmalara sahne oldu

 1. BELEDİYE MECLİSİ
 2. TARTIŞMALI GEÇTİ
 3.  

 1. 7 Kasım 2023
 2. Çorum Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısı yine bol tartışmalı geçti.
 3. Toplantıda CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz ile Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat arasında sert tartışmalar yaşandı.
 4. Belediye Meclisi Toplantısı, Meclis Başkanvekili İsmail Bölükbaş başkanlığında gerçekleştirildi.
 5. Toplantıda; bazı parklara Çorumlu şehitlerin isimleri verilirken, Millet Bahçesine ise 100. Yıl Millet Bahçesi isminin verilmesi kararlaştırıldı.
 6.  

 1. Belediye Encümeni ve Belediye Başkanına yetki verilmesi, Türkiye Güreş Federasyonu ile ortak hizmet projesi yapılması, boş kadro iptal ve ihdas, merkez Ertuğrul Gazi Kur’an kursuna beton desteği verilmesi gibi konuların ele alındığı toplantıda bazı imar ve plan değişiklikleri görüşüldü.
 2.  

 1. Toplantıda 2024 yılı performans programı da görüşülürken, 2024-2025 ve 2026 yılı analitik bütçenin plan bütçe komisyonuna havalesi görüşülerek kabul edildi. Meclis, bütçeyi görüşmek üzere 10 Kasım Cuma günü saat 15.00’de tekrar toplanacak.
 2.  

 1. TOPLANTIDA "ÜSLUP" TARTIŞMASI
 2. Çorum Belediye Meclisi’nde “üslup” tartışması yaşandı.
 3. CHP’li Tuncay Yılmaz, Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat’a “Sayın Yağbat oradan gevrek gevrek gülüyor ama” sözleri sonrası bir anda salonda ortam gerildi.
 4. Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısı tartışmalı geçti. Toplantıda CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, gündem dışı söz alarak bir konuşma yaptı.
 5. Yılmaz, belediye yönetimine eleştirilerini yönelttiği sırada Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat’a “Sayın Yağbat oradan gevrek gevrek gülüyor ama” deyince tartışma başladı.
 6. Tuncay Yılmaz’ın “gevrek gevrek” ifadesine tepki gösteren Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, “Şov yapıyorsun, çok çirkin ifadeler kullanıyorsun. Bu meclisin en önemli şeylerinden birisi seviyeyi korumaktır” diye konuştu.
 7. Tuncay Yılmaz ise, “Müdahale etmeyin. Şovu toplantıda yaptınız. Benim hangi üslupla konuşacağımı siz karar veremezsiniz. Seviyemle alakalı bu mecliste konuşacak en son kişi sizsiniz. Elinizi indirin. Hatibe saygı duyun” ifadelerini kullandı.
 8. Daha sonra İsmail Yağbat, tepkisine devam ederek, “Grup başkanına yakışıyor mu? Gevrek gevrek konuşmak nedir ya? Üslup nasıl bir üslup. Kahve ağzı mı burası? Ben hiçbir şekilde sana müdahale etmiyorum. Ama olayı kişiselleştiriyorsunuz” dedi.
 9. Araya giren Meclis Başkanı ve Meclis Başkanvekili İsmail Bölükbaş, Tuncay Yılmaz’ın “gevrek gevrek” sözlerinin yanlış olduğunu dile getirdi.
 10. Gerçeklerin acı olduğunu ifade eden Tuncay Yılmaz da “İşte gerçekler bu kadar acı. Cevap veremiyorsunuz. Üslubum gayet seviyeli. Kaç yıldır belediye meclis üyesiyim. Kahvehane diyerek seviyeyi siz gösteriyorsunuz. Biz meclis grubu olarak sorularımızı soruyoruz. Burada seviyesizlik nerede onu anlamadım” şeklinde konuştu./BSGMEDYA
 11.  

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

NÖBETÇİ ECZANELER
YAZI ÜRETİM A.Ş.
ULUSAL GAZETELER