• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
 • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Bu fiyat üreticiyi perişan ediyor, isyan büyük" diyerek önümüzdeki cuma günü Tekirdağ'da buğday mitingi düzenleyeceklerini duyurdu.

 1.  
 2. CHP, BU KEZ DE
 3. 'BUĞDAY MİTİNGİ' 
 4. DÜZENLEYECEK
 5.  

 1. 9 Haziran 2024

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Bu fiyat üreticiyi perişan ediyor, isyan büyük" diyerek önümüzdeki cuma günü Tekirdağ'da buğday mitingi düzenleyeceklerini duyurdu.

 1. 'BUĞDAY FİYATI SADECE
 2. YÜZDE 12 ARTTI'

Konuşmasında buğday fiyatlarına da değinen Özel, "Keşkek buğdaydan yapılır. Buğday, en temel beslenme aracı olan ekmeğimizi yaptığımız, geleneksel ürünlerde hep kullandığımız temel besin maddemizdir. Ama bir de bunu üretenler var. İç Anadolu'da ve birçok yerde buğday tarımı yapılıyor. Geçen yıl buğday 8 lira 25 kuruştu. Bütün girdiler yüzde 100'den fazla arttı. Mazot arttı, gübre arttı. Ama buğday fiyatı sadece yüzde 12 arttı. Maalesef böyle olunca 11 lira maliyeti olan buğday, 9 liradan satılmak zorunda kalınca üreticisi perişan oldu. Geçen hafta bugün, Rize'de çay mitingindeydik. Çayın maliyeti 19 lira, çaya 17 lira fiyat verdiler. Ülkeyi yönetenler, maliyetin altında fiyat vererek çay ve buğday üreticisini maliyetlerin altında fiyatlarla perişan ediyor. Önümüzdeki dönem fındık, üzüm fiyatları açıklanacak. Geçen hafta Rize'nin sesini duyurduk. Adana'da büyük isyan vardı, orda da konuşmuştuk. Şimdi ilan ediyorum. Bu fiyat üreticiyi perişan ediyor, isyan büyük. Önümüzdeki cuma günü CHP olarak buğday üreticisinin sesini Türkiye'ye duyurmak için hep birlikte Tekirdağ'a gidiyoruz, buğday mitingi yapıyoruz" dedi.

 

 1. 'KİMSE KENDİNİ
 2. YALNIZ HİSSETMESİN'

Özel, şöyle devam etti: "Bugüne kadar 31 Mart seçimlerine giderken şunu söyledik, 'Bu seçimlerde çok güzel adaylarla karşınızdayız, destek verin' dedik. 'Particilik yapmayın. Sadece CHP'nin değil; bu adaylar, İzmir ittifakının, Türkiye ittifakının adayları' dedik. Vatana, millete, bayrağa bağlı olsun, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne saygılı olsun, İstiklal Marşı okunurken Filenin Sultanları ile gözleri dolsun kim varsa Türkiye ittifakındadır' dedik. 'Oyunuzu verin, iktidarı uyarın' dedik. 'Oyunuzu verirseniz, bizi birinci parti yaparsanız, iktidara kuvvetli bir uyarı yaparsanız, sizin sesinizi duyuracağız' dedik. Bize destek veren, meydanları dolduran emeklilerin 10 bin liralık maaşına itiraz etmek için Ankara'da tarihin en büyük emekli mitingini yaptık. Çay üreticisi, 'Perişanız' dedi, Rize'ye koştuk. Rize'de bu mitingi yaptık. Şimdi buğday üreticisi isyan ediyor, Tekirdağ'da onlarla bir miting yapacağız. Yalnız değilsiniz Gazi Mustafa Kemal Atatürk der ki; 'Cumhuriyet de CHP de kimsesizlerin kimsesidir.' Kimse kendini yalnız hissetmesin. Varız, buradayız; sizin için mücadele ediyoruz."

 

 1. 'İŞİMİZ, SİZİN
 2. SESİNİZİ DUYURMAK'

CHP olarak vatandaşın derdiyle dertlendiklerini söyleyen Özel, "Kavga etmeye gelmedik. Tayyip Bey istiyor diye kimlik kavgası, Bahçeli istiyor diye olmadık tartışmaların içine girmeyeceğiz. Kavga etmekse emekli için, çiftçi için, işçi için, yoksullar ve işsizler için kavganın en büyüğünü vereceğiz. Bütün Türkiye'de kendini kimsesiz, sahipsiz hissedenlere sesleniyorum; asla umutsuz olmayın. CHP ve Genel Başkanı ve onun bütün siyaset arkadaşları, sizin derdinizle dertleniyor. Başka birinin gündeminin peşine takılmayız. Bizim işimiz, sizin sesinizi duyurmak. Duyanlar, gereğini yaparlarsa ne ala. Yapmazlarsa sonuna kadar mücadeleye devam, Atatürk'ün partisini iktidar yapana kadar devam" diye konuştu./BSGMEDYA
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI