• https://www.facebook.com/bsgmedya@hotmail.com
  • https://www.twitter.com/bsgmedya@hotmail.com
Hayati ÇAM
bsgmedya@hotmail.com
BİKTUDER 4 YAŞINDA
02/04/2016
Bilgi, Kültür ve Turizmi Geliştirme Destekleme Derneği 1 Nisan 2013 tarihinde 10 kişilik kurucu üye ile bilgi ekonomisi, kültür endüstrisi, iletişim ve iletişim teknolojileri, çevre, çevrenin korunması, çevre teknolojileri, turizm, sağlık turizmi, alternatif turizm, doğa turizmi, kırsal turizmin ile turizmin geliştirilmesi ve desteklenmesi, eğitim, mesleki teknik eğitim ve istihdamın artırılması, Kadın ve çocuklara  yönelik şiddet, gençler, Romanlar, eski hükümlüler,  mülteciler ve göç sorunları, hayvan haklarımüzik, tiyatro, sinema, halk dansları, edebiyat, hukukun üstünlüğü,   demokrasi, mobbing, etik kültürü ve insan hakları, Karadeniz medeniyetlerinin tarihi ve arkeoloji, israfın önlenmesi, tasarrufun yaygınlaştırılması, enerji verimliliği, teknoloji, kumar, sigara, madde (esrar, eroin, bonzai vb)  bağımlılığı, sporun yaygınlaşması, spor Kulüplerinin yaygınlaştırılması, görsel, yazılı medya ve sosyal medyanın geliştirilmesi hayat boyu öğrenme, araştırma ve diğer sosyal alanlarda faaliyet göstermek, kuram ve yöntemler geliştirmek, uygulamaya yönelik proje bazlı çalışmalar üstlenmek ve desteklemek, ilgili alanlarda insan kaynakları potansiyelini ve sivil toplum faaliyetlerini etkinleştirmek ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur.
Çok yönlü bir dernektir.
Bugün üye sayısı 54 ü geçmiş her geçen gün emin adımlarla büyümektedir. Derneğimiz her hangi bir ideoloji, bir grubun ne ön bahçesi nede arka bahçesi olmayacaktır.
Hak temelli çalışmalara desteklerini sürdürmeye devam edecektir.
Derneğimizin bir başka önceliği ise İlimizde sivil toplumun geliştirilmesi için çalışmalarına devam edecektir.
İlimizin gerek ulaşım, gerekse turizm ve kültür konularında diğer illere göre bir çok dezavantajları mevcuttur.
Düşüncemiz sivil toplum gelişirse demokrasimiz gelişecek ilimiz gelişecektir.
Yeni kurulan derneklere buradan başarılar diliyoruz.
Bizlere desteklerini esirgemeyen başta üyelerimize, gönüllülerimize basımıza ve tüm Çorum halkına teşekkür ederiz.


745 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

‘ENGELLİLERE ADETA SUÇLU GÖZÜYLE BAKILIYOR’ - 12/05/2016
“Türkiye’de, Türkiye Özürlüler Araştırmasına göre toplam nüfusun içerisindeki engellilerin oranı yüzde 12.29’dur. Bu oran 9 buçuk milyondan fazla kişinin veya her 8 kişiden birinin engelli olduğunu göstermektedir.
‘DENGE VE DENETLEME İÇİN BAĞIMSIZ VE TARAFSIZ YARGI’ - 20/04/2016
Bilgi, Kültür ve Turizmi Geliştirme Destekleme Derneğimizin de üye olduğu ve katkı verdiği, Türkiye de 286 Sivil Toplum Kuruluşlarının bir araya gelmesi ile oluşturulan denge denetleme ağı tarafından hazırlanan
ÇORUM’A GELEN TURİST SAYISI NEDEN AZALIYOR? - 02/02/2016
Bilindiği üzeri ülkemizde tanıtma faaliyetleri kamu bürokrasisi eliyle yürütülmektedir. Tanıtım bir süreçtir ve bu sürecin devam etmesi ve başarıya ulaşılması için topyekûn bir katılımın sağlanması gerekmektedir.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

NÖBETÇİ ECZANELER
ULUSAL GAZETELER
BİR KİTAP